AKTIVITEETIT      KÖYLIÖN VALOKUVAT     JÄSENYYS     TUOTTEET       PALAUTE      YHTEYSTIEDOT
 ETUSIVU
 AJANKOHTAISTA
 JÄSENTIEDOTTEET
 HALLITUS
 JÄSENYYS
 PERINNEJAOSTO
 YMPÄRISTÖJAOSTO
 JULKAISUJAOSTO
 KÖYLIÖN YSTÄVÄT
 HANKKEET
 AKTIVITEETIT
 KÖYLIÖN VALOKUVAT- ARKISTO
 KOTISEUTUARKISTO
 TUOTTEET
 YHTEYSTIEDOT
  Hallitus
  Perinnejaosto
  Julkaisujaosto
  Ympäristöjaosto
  Köyliön Ystävät
 LINKIT
 INTRANET
Köyliön Ystävät

Puheenjohtaja
Marita Holkeri (o.s. Erkkilä)
Punttikatu 2
20660 Littoinen
puhelin 050 342 6466
sähköposti marita.holkeri@gmail.com
Martti Erkkilä
Ali-huikkaantie 43
33560 Tampere
puhelin 0400 425 236
sähköposti: martti.erkkila@pp.inet.fi 
Leena Leinonen
Hoviherrankatu 7 A 16
20780 Kaarina
puhelin 0400 921813 
sähköposti: 
leena.leinonen@okartek.fi
Raija Nikki
Melavahe 2
26100 Rauma
puhelin 044 9706693
sähköposti: raija.nikki@gmail.com
Pirkko Partanen (o.s. Högman)
Kraatarinkatu 3 A 3
33270 Tampere
puhelin 045-8565 633  
Paula Auerkari
Auerlantie 1
01750 Vantaa
puhelin 040 4117847 
sähköposti: 
auerkari@kolumbus.fi
Erkki Hammar 
Nortamonkatu 16 as 25
26100 Rauma
puhelin: 0400 590260
sähköposti: 
erkki@hammar.fi
Hannu Hilli
Vaahteraniitty 4
02940 Espoo
puhelin: 0400 441298
s-posti: hannu.hilli@live.com
Pirkko Peltola
Pekanpolku 1
27510 Eura
puhelin: 0400 437 803
Terttu Kalmeenoja
Lehtimäentie 16
27100 Eurajoki
puhelin: 044 5344735
terttukal@gmail.com

Kaisa Hakala
Sammontie 1 as. 6
28360 Pori
puhelin: 0400 429237
sähköposti: kaisah1953@gmail.com

Helena Santala
Eristäjänmutka 10 F
20320 Turku
puhelin 050 5417945
sähköposti santalat@pp.inet.fi

Ajankohtaista

Vanhemmat uutiset löydät vasemman valikon kohdasta Ajankohtaista.

11.10.2022
Turun lukupiiri Salossa Järvisillä tiistaina 11.10.2022


10.10.2022
Köyliön Ystävät Tampereen seutu Lauri Viita-museossa ma 10.10.2022


17.9.2022
Videolinkki luennosta: https://youtu.be/C2bLQaVQ6wg Köyliönkartano ja Cedercreutz-suvun vaiheet - teollisuusneuvos, vapaaherra Axel Cedercreutzin luento Emil Cedercreutzin museossa Harjavallassa


6.9.2022
Turun lukupiiri


27.8.2022
Retki Vuojoen kartanolle Eurajoelle 27.8.2022 klo 12


28.7.2022
Pitsiviikolla Raumalle Köyliön ystäviä tapaamaan


19.7.2022
Kesäretki Karvialle